(ФОТО) Славната манекенка хоспитализирана во петти месец на бременост поради обилно крварење

34-годишната славна манекенка Криси Тајген е хоспитализирана во петтиот месец од бременоста поради обилно крварење од плацентата, пишува Entertainment Tonight.
Ова е нејзина трета бременост, а претходно зборуваше за компликациите со кои се соочуваше последните месеци. Во неделата навечер, таа станала од болничкиот кревет и ги известила своите придружници дека поминала цел ден и ноќ во болница, откако со недели само лежела во креве.
“Чудно е затоа што се чувствувам добро. Обично сум многу среќна бремена жена, секогаш добро расположена. Посреќна сум отколку кога не бев бремена. Затоа ми е тешко да прифатам дека тоа се случува”, рекла таа во видеото што го објавила на InstaStory.

“Бебето е здраво и големо. Многу се движи. Едвај чекам да го запознаам малото момче”, додала таа.
„Тој е најсилното мало момче во куќата што се распаѓа“, додаде таа алудирајќи на сопствената матка.
“Сепак, тој немаше добра основа од самиот почеток. Тој не ја доби вистинската можност. Едноставно е тешко затоа што не можете да направите многу. Би било опасно да пробате нешто. Во суштина, ако успеам да преживеам следните неколку недели, и ако момчето успее да преживее во следните неколку недели тогаш знаете дека најлошото поминало“, рекла таа.
Таа исто така ги замолила обожавателите да престанат да и даваат медицински совет и да поставуваат дијагнози.

„Ме прави да се чувствувам навистина вознемирено и нервозно и како да сум направила нешто лошо“, рекла таа.
Нејзиниот сопруг Џон Леџенд цело време бил со неа во болницата и и’ направи сендвичи, кои го снимил и објавил на Инстаграм.
Двојката веќе ги има четиригодишната Луна и двегодишниот Мајлс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи радосници од Сара Мејс: „Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials? И тоа со вистинското име на мојата земја?“

„Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials ?!?   И тоа со вистинското …