Откако ќе го видите ова видео ќе се посомневате во сопственото миење раце

ИМА одличен метод со светки што лесно ги учи децата (но и возрасните) како правилно да ги мијат рацете. Покрај тоа, тоа може да ве натера да се сомневате во сопствената хигиена на рацете.
Веројатно веќе сте слушнале дека треба да ги миете рацете со вода и сапун минимум 20 секунди, иако многумина ја прават оваа задача многу побрзо и се убедени дека ја отстраниле целата нечистотија. Па, овој трик ќе ви визуелизира колку е тоа важно.
За почеток, потребно е на влажните раце да ставите светки и потоа да ги миете рацете додека не ви бидат целосно чисти. Освен светки, за овој експеримент можете да користите и чили пипер во прав.
Еве како изгледа во пракса:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Што е ПЛФ формуларот, кој го бараат за влегување во Грција, и како се пополнува!

Ако ваша деестинација за оваа пролет и лето е Грција, она што ви треба со …