(ВИДЕО) КАКВО ЈАВНО ОТКРИТИЕ: Пејачот „јавно“ спиел со свештеник и така открил дека е геј!

Норвешката поп-sвезда Тооји (инаку со вистинско име Тоурај Кешткар со иранско потекло), претставник на неговата земја на Евровизија во 2012. година, објави контроверзен спот за песната „Татко“, во кој објави дека е хомосексуалец.


Во мрачното видео за неговата поп-песна, Тооји предизвика лавини на спротивставени реакции поради жешките сцени во кои спие со свештеник во црква.
Во еден момент, двајцата почнуваат да се соблекуваат, да се бакнуваат, а потоа следи жежок секс.


Видеото предизвика спротивставени реакции кај локалната јавност, а до денес има повеќе од еден милион и триста илјади прегледи.
Тооји има триесет и три години, а во Норвешка е познат и како телевизиски водител.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи радосници од Сара Мејс: „Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials? И тоа со вистинското име на мојата земја?“

„Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials ?!?   И тоа со вистинското …