(ФОТО) Славна водителка е болна од неизлечива болест: Зглобовите и позеленеле!

Американската водителка и претприемачка Венди Вилијамс (56) ја води популарната емисија „The Wendy Williams Show“ од 2008. година, страда од лимфедем.

Таа била фотографирана додека одела во своето студио во Њујорк, а на нејзините нозе јасно се гледа што им направила таа болест на зглобовите.
Лимфедема е состојба што предизвикува отекување на нозете и стапалата, а сцената што згрози многумина е дека зглобовите и се зелени.


Лимфедем е прогресивно отекување на меѓуклеточното ткиво, на одреден дел од телото, најчесто еден или повеќе екстремитети, каде што лимфата се акумулира во меѓуклеточниот простор, бидејќи не може да се исцеди низ лимфната или венската циркулација. Тоа е тешка, хронична, прогресивна, долготрајна и неизлечива болест.

Водителката неодамна во својата емисија открила дека изгубила 25 килограми за време на карантинот за време на пандемијата Ковид-19.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈЦРН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА – Починати 12. лица: После само 771. тестирање за изминатите 24. часа се регистрирани 161. нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 771 тестирања, а регистрирани …