(ФОТО) На Бред Пит му бил потребен развод за да ја разбере љубовта:„Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив…“

„Очигледно не сум експерт за врски. Инаку би направил сè на многу поинаков начин … Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив колку грешки направив и затоа сакам да им дадам на другите мажи неколку совети кои можат да им помогнат да не ја изгубат љубовта кон животот“, споделил актерот Бред Пит по завршувањето на бракот со Ангелина Џоли.

Никогаш не престанувај да се грижиш
Кога побара од неа да се омажи за тебе, ти и вети дека ќе бидеш човекот кој ќе ѝ го чува срцето и љубовта по цена на сè. Ова е најважното и свето богатство што некогаш ви е доверено. Таа те избра. Никогаш не заборавај го ова и никогаш не престанувај да и се заблагодаруваш за нејзиниот избор!

Заштити го своето срце
Исто како што вети дека ќе го чуваш нејзиното срце, мора да си го чувате и вашето. Сакај се себеси, сакај го светот околу тебе, но во твоето срце мора да има посебно место на кое никој не треба да има пристап, освен твојата сопруга. Во него, засолни се себе си и секогаш биди подготвен да ја прифатиш, да ја поканиш дури и да одбие да биде таму.

Вљубувај се во неа повторно и повторно
Ти ќе се променуваш со секој изминат ден. Вие нема да бидете иста личност кога сте биле во брак и за пет години нема да бидете иста личност која сте денес. Таа нема да остане со тебе, освен ако не се грижиш за нејзиното срце и може да го предаде на друг или целосно да ја изгубиш и никогаш да не ја вратиш назад. Секогаш бори се да ја придобиеш нејзината љубов … Исто како што направи кога ѝ се додворуваше.

Секогаш наоѓај го најдоброто во неа
Фокусирај се на она што го сакаш. Ако се фокусираш на она што те иритира, сè во неа ќе те иритира. Ако се фокусираш на она што го сакаш, секогаш ќе бидеш вљубен во неа. Обрнете внимание на моментот кога повеќе не можете да видите ништо друго освен вашата љубов кон неа и без сомнение ќе бидете најсреќниот човек во светот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи радосници од Сара Мејс: „Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials? И тоа со вистинското име на мојата земја?“

„Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials ?!?   И тоа со вистинското …