Пиела четири и пол литри вода дневно и тоа, неочекувано, влијаело на нејзиниот сексуален живот

Шефали Сод одлучила да ги промени навиките во испивањето вода за да види какви последици тоа ќе има на нејзиниот живот. Десет дена пиела по четири и пол литри вода, дневно, и тоа искуство, го споделила со читателите на Times of India.

Според стручњаците, секое лице би требало да пие по еден литар вода на секои 15. килограми тежина, што за Шефали значело дека мора да пие по 4,3 литри, што одлучил да го зокружи на 4,5 литри. Многу бргу почнала да чувствува позитивни последици за своето здравје.
Вели дека се чувствувала многу полесно и покрај тоа што пиела многу повеќе од порано. Исто така, вели дека чувствувала дека телото и е многу поактивно и дека имала повеќе енергија.
„Набргу почнав да имам потреба од токму толку вода. Прво чувствував дека на сила ја пијам сета таа вода, но после два дена устата би ми се исушила ако не пиев толку вода“ вели таа.
„Мокрачата и стана многу бистра, но морав секој час да одам во тоалет. Особено наутро“ тврди жената. Она што најмногу ја изненадило е зголемувањето на сексуалната желба.
„Не сум сигурна дали тоа беше поради постојната потреба од мокрење што создаваше притисок на моите гениталии или поради повеќето енергија, но ја забележав таа промена“ вели таа.
Освен тоа, кожата и се подобрила, а варењето и се забрзало, што влијело на нејзиниот изглед.
Илустрација: YouTube (На фотографијата не е лицето од текстот)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи радосници од Сара Мејс: „Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials? И тоа со вистинското име на мојата земја?“

„Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials ?!?   И тоа со вистинското …