(ВИДЕО+ФОТО) Тажното момче кое плачеше и сакаше да се самоубие се справува со нови проблеми!

Квиден ги растажи срцата на луѓето ширум светот кога неговата мајка во февруари објави видео во кое тој плаче и вели дека ќе се самоубие затоа што е жртва на малтретирање.

Момчето од Бризбејн кое ги допре срцата на луѓето ширум светот на почетокот на оваа година беше во болница и ја има својата 11-та операција во последните девет години.
Деветгодишното момче Квиден Бејлс од Австралија, кое го растажи светот, пред неколку месеци, кога неговата мајка објави видео во кое вели дека ќе се самоубие затоа што го малтретираат, штотуку ја имаше 11-тата операција.
Момчето, кое е родено со ахондроплазија, најчеста форма на раст на џуџе, пред десетина дена поминал низ процедура за отстранување на осум заби во детската болница во Бризбејн, пренесуваат австралиските медиуми.
Неговата мајка Јарака Бејлс објави фотографија од рентгенот на неговата уста на нејзината страница на Фејсбук.

Gepostet von Yarraka Bayles am Montag, 14. September 2020

„Квиден штотуку прими анестезија, треба да се извадат уште осум заби, седум години откако беа извадени седум заби поради пренатрупаност, како што можете да видите од неговиот последен рентген“, напишала таа.
Не е познато дали пренатрупаноста е поврзана со неговиот џуџест раст, но неговата мајка истакнала дека тој ќе се опоравува во болницата се додека не почне да дише самостојно.
Да потсетиме, Квиден ги растажи срцата на луѓето ширум светот кога неговата мајка во февруари објави видео во кое тој плаче и вели дека ќе се самоубие затоа што е жртва на малтретирање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Од понеделник на Сител стартува „Магазин“

ТВ Сител во вистински момент го покренува дневната емисија „Магазин“ која би требало да ни …