(ФОТО) Тајчи: „Сопругот имаше посебна молба за мене пред да почине!“

„Секогаш беше подготвен да се заземе за оние кои ‘губат’. Пред да почине, тој ме замоли да се погрижам дека на нашите момчиња нема да им зборувам не само за неговата величина, туку и за неговите борби. Тој секогаш бараше начини да им помогне на другите, дури и и во болест … Метју Камерон, ти си засекогаш сакан и недостасуваш“, рекла пејачката Татјана Матејаш во видеото по повод роденденот на нејзиниот покоен сопруг.

Ѕвездата на поранешна Југославија, Татјана Матејаш, попозната како Тајчи, била многу тажна поради нејзиниот покоен сопруг Метју Камерон, чиј роденден ќе беше денес. Пејачката и сопственичка на хитот „Ајде да лудуваме“, која со години живее во Америка, им се обратила на своите следбеници преку Инстаграм во во бјава, која му ја посветила нему.

„Го славам неговиот неверојатен живот, кој заврши предвреме. Тој несебично даваше, живееше храбро и сакаше без дискриминација. Тој секогаш беше подготвен да се спротивстави на оние што ‘губат’. Пред да почине, тој ме замоли да се погрижам дека на нашите момчиња нема да им зборувам не само за неговата величина, туку и за неговите борби. Тој секогаш бараше начини да им помогне на другите, дури и во болеста. Метју Камерон, засекогаш си сакан и недостасуваш“, напишала Тајчи.

Пејачката се пожали и дека и е блокиран профилот на Фејсбук.
„Поминаа три и пол недели откако мојот профил на Фејсбук е блокиран. Јас објавувам само инспиративна содржина. Јас сум за блокирање лажни сметки и оние профили што шират омраза, дезинформации и насилство, но навистина не знам кој и зошто ме пријавил“, рекла пејачката.

View this post on Instagram

#tbt A pic of me in my favorite role: being a mom 💕💕💕 PS. This is a highly styled photo we did for a magazine. It’s art – meant to stir emotions, not portray a realistic picture. So for example when I look at this pic I remember many moments of our family getting ready for events like weddings and Easter celebrations. And these thoughts trigger emotions of excitement and gratitude. It also makes me think of all the times I worked too hard to “keep it all together” and that makes me feel sad but also proud of myself that I pulled through all the hard times. What I don’t want to happen is to look at a pic like this one and think: aw I wish I look like that all the time. That thought makes me feel inadequate the way I am and could spiral me down to depression. In the world full of filters and persuasive marketing messaging, we need to be mindful of that. How do you experience highly styled (filtered) photos?

A post shared by Tajci (@tajcicameron) on

View this post on Instagram

It was a perfect celebration! Absolutely perfect: no stress, no pressure, just happiness – thanks to my awesome sons Dante, Evan and Blais, @langley615 (who took care of everything!), my mama @stefymatejas (who sang to me over our video call and hugged me with love so big it reached me across the ocean), my sister @sanyamateyas (who made me cry with her beautiful post and made me miss her so much I now want to drive to CA even if I have to stay in a space suit to fend off viruses) and my friends (I got to drink croatian coffee with @ro.berta276 and share a shot of šljiva with @dragan_tomas and @lucija_tomas). And my Patrons (with whom I had a nice music and coaching video call), and fans who showered me with well wishes. Even @luna___daisy posed beautifully for the pic 😂💕 (she turned 4 months yesterday). AND I’ve got the best gift that is life-lasting and priceless: the love and trust from these three amazing young men – @blaisludwig @thenextamadeus and @dante_animation – who even sang my favorite song for me. 💕💕💕 Thank you thank you thank you 😘😘😘

A post shared by Tajci (@tajcicameron) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЖНО И БОЛНО – Во Македонија денеска се регистрирани 1288 нови случаи на Ковид 19: Починаа 39. лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани …