(ФОТО) Вдовицата на Коби ја исфрлила мајката од куќата:„Што сака, ја издржувавме 20. години?“

Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарскиот великан Коби Брајант, неодамна започналаправна битка со компанијата што го поседуваше контроверзниот хеликоптер Sikorsky S-76B, Island Express Helicopters, пренесуваат американските медиуми. Но, се чини дека сега мора да се соочи и со обвинувањата на сопствената мајка.

Имено, Софија Лејн во интервју за Univision открила дека нејзината ќерка ја избркала од куќата и и го зела автомобилот што и го дала за употреба. Не долго после тоа, Ванеса проговорила и ја раскажала својата страна на приказната.

„Мојот сопруг и ќерка ми починаа неочекувано, а мајка ми бесрамно дава интервју во кое зборува грдо за мене и плаче заради куќата и автомобилот кои не гласат дури ни на нејзино име. Го сокри дијамантскиот накит, го испразни станот што и го обезбедив и го чуваше мебелот во магацинот за да испадне дека останала без ништо“, рекла Ванеса и додала:


„Ние ја издржувавме последните 20. години, и јас продолжив да го правам тоа. Наспроти она што се пишуваше, таа не беше ниту физички ниту емоционално со мене и моите ќерки откако ќерка ми и сопругот загинаа во несреќата. Сега гледам што и е најважно на мајка ми и тоа страшно ме боли. Се надевам дека јавната дебата за нашите приватни односи ќе престане тука“, рекла таа на крајот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дејвид Атенборо ќе го претставува народот на самитот за климатските промени

Познатиот британски водител, Дејвид Атенборо, е именуван за „народен претставник“ на глобалниот самит за климатски …