(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете каде се довезол со џипот – Едвај го спасиле!

JEEP Wrangler е многу убедлив теренец но и тој мора еднаш да капитулира.
Особено ако зад воланот е несовесен возач со недостаток на искуство. И еден таков неодамна со џипот се качил на врвот на една планина во Калифорнија. Ниту тука не застанал, туку ја испробал на патеката за планински велосипеди и тркачи на патеки. Било премногу тесно и по дваесетина метри тој морал да застане. За среќа во несреќата, возачот и неговиот џип не се превртеле на едната страна и паднале во бездната.

Џипот бил оставен, а потоа, неколку дена подоцна, пристигнале спасувачите. Акцијата воопшто не била безопасна и на моменти не изгледала ветувачки. Сепак, џипот на крајот бил спасен и никој во акцијата не бил повреден. Подолу можете да ги видите снимките од спасувањето.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДО КОГА СО ТОЛКУ ПОЧИНАТИ: За изминатите 24. часа во Македонија се регистрирани 404. нови случаи на Ковид 19: ЖИВОТОТ ГО ИЗГУБИЛЕ се 14. лица!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани …