(ВИДЕО+ФОТО) Кожената јакна на Меланија Трамп „говори“ десет јазици!

Првата дама на САД можеби не е позната по своето политичко влијание, но секако е позната по модното – парчињата што Меланија ги носи брзо стануваат барани. Сега таа се појави во јакна што е идеална за есенската сезона.

Меланија Трамп беше во посета на Манчестер, град во јужниот дел на Њу Хепшир, каде ја посети пожарникарската станица. По тој повод, таа имаше средба и со мајка зависна од опијати и со нејзината 18-месечна ќерка.
Како и секогаш, јавноста внимателно ја гледаше облеката на Меланија. Додека првата дама во вакви прилики често носеше елегантен фустан, по низата модни неуспеси, овој пат внимателно размисли за стајлингот.

Меланија носеше кафеава четкана кожена јакна што се врзува на половината, а станува збор за креација со потпис на помалку познатата марка Ели Тахари. Кожните јакни на врзување кои го истакнуваат струкот ќе бидат голем тренд оваа есен, како и парчињата кожа воопшто. Овој материјал дефинитивно ќе ја одбележи сезоната есен/зима 2020. година.

Оваа совршена есенска јакна ја искомбинирала со беж панталони и кафеави потпетици, носејќи ги така сите тонови што вообичаено сакаме да ги носиме кога лисјата ќе почнат да паѓаат. Не носела накит, што е вообичаено за неа, а косата и била стандардно исфенирана во бујни кадрици.

Меланија Трамп е активна во политичката кампања на нејзиниот сопруг, пред претседателските избори во ноември. Нејзината самостојна посета на Манчестер вклучуваше разговор со шефот на противпожарната станица Даниел Гунан, кој им помага на зависниците давајќи им работа, а потоа разговарала со мајка која ја води истата борба.

Првата дама, која има балкански корени, честопати е критикувана за несоодветни облеки, како што била сега веќе познатата јакна со натпис „Навистина не ми е гајле, а тебе?“, која ја носеше во јули 2018. година за време на посетата на Центарот за деца мигранти на границата со Мексико, или вртоглавите потпетици во кои шеташе по разурнатите улици во Тексас по ураганот Харви.

View this post on Instagram

THE TRUMP WHITE HOUSE’S INCOMPETENCE COMES THROUGH, IN WAYS TRIVIAL AND TRAGIC In case you haven’t heard, on Thursday the first lady traveled to Texas to visit a facility housing detained immigrant children, and when she boarded the plane, she was wearing a jacket (quickly identified by Internet sleuths as surprisingly inexpensive) with the words “I REALLY DON’T CARE, DO U?” graffitied on the back. Which is not quite the message you want to send when you’re traveling to a photo op meant to demonstrate your compassion for children who have been torn from their parents’ arms; it’s more petulant teenager than nurturing national mom. #MelaniaJacket #Melania #Trump #MAGA #immigration #POTUS https://www.linkedin.com/pulse/trump-white-houses-incompetence-comes-through-ways-trivial-pisoni/?published=t

A post shared by Italian Translations Company (@italiantranslations) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …