Бредли Купер ќе режира филм за легендарниот композитор

Тоа ќе биде втор филм во режија на Бредли Купер по дебито на „A Star Is Born“ и секако, се очекува со голема нетрпеливост.
Филмот „Маестро“ е посветен на познатиот композитор по име Леонард Бернштајн, кого, се разбира, ќе го игра самиот Купер.
Сопругата на Леонард, Фелисија Монтеалегра, ќе ја игра Кери Мулиган.


Новата продукција нема да биде само фактички биографски филм, бидејќи заплетот ќе трае 30. години, обидувајќи се да ни ја раскаже приказната за сложената врска меѓу Леонард и неговата сопруга, чилеанска актерка, од моментот кога се запознале на забава во 1946. година, 25. години брак во кој имале три деца – Џејми, Александра и Нина Бернштајн Симонс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОЧИНАЛ ПОЗНАТИОТ КОМПОЗИТОРОТ СТИВЕН СОНДХАЈМ: Неговата музика ја знаете од овој култен филм!

Легендата на Бродвеј, Стивен Сондхајм, починал во петокот во својот дом во Роксбери, Конектикат. Имал …