(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Објавено во пресрет на вечерашниот натпревар
Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус, објавија италијанските медиуми.
Веста е објавена од „Кориере дела Сера“, најценетиот и најчитаниот италијански дневен весник само пет часа пред натпреварот на Златан во Милано против норвешки Бодо во Лигата на Европа.
Инаку, Милан вчера објави дека нивниот играч Лео Дуарте е позитивен на коронавирус. Дуарте последните 20 минути од инатпреварот ги помина на теренот, што Милан ја играше во понеделникот против Болоња, и јасно е дека тој беше заедно со другите првотимци цело време.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) СПЕКТАКУЛАРНО – ЈА ЗАТРЕСОЛ МРЕЖАТА ОД СВОЈАТА ПОЛОВИНА: Фудбалер на Омонија постигнал гол од НАЈГОЛЕМА ОДДАЛЕЧЕНОСТ во историјата на Лига Европа!

Фудбалерот на Омонија, Хорди Гомеш постигнал еден од најатрактивните голови во историјата на Лигата на …