(ФОТО) Ева Лонгорија во петтата деценија, се пофали со стомачни мускули што би ги сакале и на пола помладите дами

По раѓањето на нејзиниот син Сантијаго, познатата холивудска актерка Ева Лонгорија многумина ја прозиваа поради прекумерна тежина. Но, таа ги игнорираше злобните коментари.
“Првите шест месеци не ни размислував за вежбање, едноставно уживав во бебето и мајчинството. Не ми беше грижа што ќе мислат другите. Му дадов време на моето тело да се опорави од сè и не ми е жал”, рекла убавата актерка еднаш.

View this post on Instagram

Hey ya’ll, I’ve partnered with @Airbnb in honor of Hispanic Heritage Month to celebrate the positive impact that our cultura has made on society. There’s no better time to come together and celebrate the vibrant traditions, diversity, and richness of our heritage.Join me as I host a social impact online @airbnbexperiences with 100% of booking proceeds going towards @evalongoriafoundation, which helps Latinas build better futures for themselves and their families through education and entrepreneurship. You will join me in my kitchen as I share some of my most cherished memories and cook up one of my favorite TexMex dishes that remind me of home!
 Starting tomorrow @ 9am PT‬, you can log onto ‪abnb.co/Eva‬ to book my Online Experience and check out the other incredible Online Experiences that celebrate Latinx culture while you’re at it…and if you're reading this and my Online Experience has already sold out, you can go to ‪abnb.co/eva‬ to check out the live stream ‪on Tuesday, Sept. 29 @ 1 PM PT‬

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) on

Таа наскоро докажаладека ова е вистинскиот пристап. Наместо да се обидува да ги реализира нереалните и наметнати очекувања на општеството, Лонгорија го слушаше сопственото тело и неговите потреби. Сега, нешто повеќе од две години по породувањето, актерката може да се пофали со сензационална линија на која и завидуваат и половина помлади дами.
Овој пат таа позираше во тесен спортски комплет, хеланки и спортски градник, што ги стави нејзината витка линија и извајаните стомачни мускули во преден план. Уште еднаш докажа дека дури и’ на 46, години привлекува воздишки.

Огнената латиноамериканка ја врати витката линија благодарение на упорноста, редовното вежбање и правилната исхрана, а имаше и помош од личен тренер.

Тоа беше нејзиниот тренер Грант Робертс кој еднаш откри дека Ева не била фокусирана единствено на лента за трчање. Всушност, таа посветила многу поголемо внимание на кревањето тегови. Тоа е ефикасен начин за зголемување на мускулната маса и забрзување на метаболизмот, а повисоката мускулна маса троши повеќе калории, па резултатите нема да изостанат. Покрај тоа, актерката сака да го започне утрото со јога, и внимателно планира мени што вклучува многу вода, протеини, здрави масти, омега-3 масни киселини, влакна, витамини и минерали.

Благодарение на нејзините одлични резултати, обожавателите редовно и прават комплименти за нејзиниот изглед. Сепак, нејзините чести објавувања на фотографии и снимки од теретана предизвикаа и бројни негативни коментари. Имено, поединци заклучиле дека било „непотребно се форсира“, дека „мажите не се кучиња и не сакаат коски“ и дека згодната актерка е „премногу слаба“.

Но, Лонгорија не крие дека не ја интересираат туѓите мислења и се чини дека е позадоволна од својот изглед од кога било.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи радосници од Сара Мејс: „Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials? И тоа со вистинското име на мојата земја?“

„Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials ?!?   И тоа со вистинското …