(ФОТО) Бергузар Корел открила како изгледа појадокот во нејзиниот дом

Една од најпопуларните турски актерки Бергузар Корел (38) на социјалните мрежи објави како изгледа појадокот во нејзиниот дом. Инаку, Бергузар деновиве се подготвува да се врати на сцената со театарската претстава „Девојки и момчиња“, во која паузираше некое време. Таа повторно ќе се појави пред турската публика на 30-ти септември.


На нејзината трпезариска маса има пет чинии и неколку видови храна, а покрај масата со широка насмевка, убавата Бергузар вели во објавата: „Ве потсетувам на она што го рече Џемал Суреја“. Околу 150.000 фанови веќе го означија објавувањето со лајк на Инстаграм. Патем, Џемал Суреја, чие вистинско име е Џемалетин Себер, е познат турски писател кој пишувал поезија полна со љубов и емпатија.

„Појадок мора да има врска со среќата“, рекле нејзините обожаватели во коментарите.

View this post on Instagram

😍😍😍 #bergüzarkorel

A post shared by BerguzarKorellFanClub (@berguzarkorellfanclub) on

Суперпопуларната актерска двојка, Бергузар Корел и Халит Ергенч (50), пред неколку месеци добија второ дете, синот Хан, а го имаат и синот Али.

Бергузар честопати, во своите објави, со јавноста ги споделува убавините на мајчинството.

View this post on Instagram

eylül 🍂

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ТАКА Е ВЕЌЕ НЕКОЕ ВРЕМЕ: Гејтс се крие во својата вила, во луксузното одморалиште не е сам – на колегите од голфот им признал каков му бил бракот!

Основачот на „Мајкрософт“ се повлекол во луксузната вила во голф центар во Калифорнија. Таму тој …