(ФОТО) Меган Маркл има 50. килограми а НАЈМНОГУ САКА да го јаде ОВА!

Ако сте се прашувале што јаде Меган Маркл кога изгледа толку добро, еве го нејзиното мени.
Меган Маркл е висока 171. см и тежи само 50. кг. За идеална фигура, таа вежба јога и секогаш јаде исто. Меѓутоа, таа често се почастува со чаша вино и со омилениот помфрит. Како тогаш успева секогаш да ја одржува истата тежина?
Секако, Меган Маркл поддржува и практикува здрав начин на живот, тренира, практикува јога, но нејзината исхрана сепак најмногу и помага да ја држува витката фигура.
Правилото до кое се држи и што и одговара е дека веднаш по будењето, таа пие чаша топла вода со лимон. Тоа му помага на телото да се разбуди и да се наполни со енергија. Овој стандарден ритуал секојдневно го прават многу познати личности од Холивуд.

Меган никогаш не го занемарува појадокот. За ручек, таа јаде салата и малку протеини, месо, риба, скара без масло, а за вечера – тестенини или бифтек со нискокалоричен сос од тиквички.
Инаку, Меган вели дека сака да готви и дека има посебен рецепт за нејзината редовна вечера: Тиквичките се сечат ситно на коцки и се загреваат во тава, без масло. Кога тиквичките се пржат и стануваат меки, вклучете го блендерот и ќе добиете сос што е добро да го комбинирате со сите производи или да го јадете поединечно како посебно јадење.
Дневно мени:
Појадок: Овесна каша со банана и мед или јаворов сируп или пудинг од чиа семки
Ручек: Салата од зеленчук и парче риба (месо) или грав
Ужина: Едно зелено јаболко, бадеми или зеленчук и овошје
Вечера: Тестенини со тиквички и пармезан и чаша црвено вино
Нејзиниот фрижидер секогаш содржи хумус, моркови, снегулки, бадемово млеко и пилешко. Меѓутоа, кога ќе дојдат нејзините пријатели, таа ужива во помфрит во неограничени количини и морска храна, а пие и милкшејк. Ретко е, но сепак се случува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Фатална глумица поради која двајца глумци ги оставиле своите жени

Скандалите поврзани со фаталната британска актерка Лили Џејмс штотуку почнуваат. Се чини дека Доминик Вест …