ИНТЕРЕСЕН ДИЗАЈН – Компанијата Apple во Сингапур отворила продавница на вода

Marina Bay во Сингапур е познат по својата иновативна архитектура, а сега, благодарение на Apple, има уште една зграда со креативен дизајн на оваа локација. Ова е Apple Marina Bay Sands – првата продавница на Apple во светот што е опкружена со вода од сите страни.
My Modern Met пишува дека продавницата на вода на Apple е дизајнирана од архитектонската куќа Foster + Partners, која е одговорна и за дизајнот на неодамна отворената продавница на Apple во Бангкок.

Нивната зграда во Сингапур е инспирирана од римската архитектура, а најмногу од Пантеон и неговата сферична купола.

Продавницата на Apple во Сингапур е скоро целосно изработена од стакло, давајќи им на своите посетители совршен поглед на околината на заливот Марина. Внатрешноста е главно исполнета со мебел од дрво.
Бидејќи продавницата не е поврзана со околното шеталиште со мост, можно е да се стигне само преку подводен тунел, долг 45. метри, од блискиот трговски центар.

Самиот тунел е полн со производи на Apple, така што е еден вид проширување на продавницата. Верувале или не, во него се наоѓа и Genius Bar, каде што луѓето од техничката поддршка на Apple се на ваша услуга.

Apple Marina Bay Sands е третата продавница на Apple во Сингапур, но е многу повеќе од тоа.

Имено, во внатрешноста на овој простор има голем видео wallид, пред кој локалните уметници и креативци можат да одржат предавања на кое ќе откријат како производите на Apple им помогнале во нивната работа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) 5. напитоци кои се пијат пред спиење: Додека спиете, црниот дроб се чисти, килограмите се топат, телото се подмладува!

Овие производи совршено го чистат црниот дроб и ги топат масните наслаги. За да го …