(ФОТО) ТЕШКИ МОМЕНТИ ЗА СИЛВЕСТЕР СТАЛОНЕ: Починала НАЈВАЖНАТА личност во неговиот живот!

Мајката на славниот холивудски акционен херој Силвестер Сталоне (74), Џеки Сталоне починала на 99-годишна возраст, пренесуваат странските медиуми.

Френк Сталоне, брат на популарниот актер Силвестер Сталоне, објавил дека неговата мајка Џеки Сталоне починала на 99-годишна возраст. Џеки беше познат астролог, и останала запаметена како учесник во реалното шоу Големиот брат.
Таа е родена како Жаклин Франсис во Вашингтон а со само 15. години избегала од дома. Таа била опседната со вежбањето и кревањето тегови па кога станала возрасна отворила теретана наменета за жените.

View this post on Instagram

This morning my brothers and I lost our mother Jackie Stallone . She was the mother to four children, Tommy, Sylvester, Frankie and my late sister Toni Ann. She was a remarkable woman working out everyday full of spunk and fearless . She died in her sleep as she had wished. It was hard not to like her, she was very eccentric and flamboyant person. She was born on November 29 th 1921 in Washington DC ,she lived through prohibition , the depression and World War II . I would talk to her for hours about the 20's 30's and 40's. It was a history lesson. Her mind was as sharp as a razor till the day she died. She never wore a mask a true revolutionary gal . I guess I'm drowning my emotions in tears and to much vino. But when you've known someone for 70 yrs it tough and sad. She had seven grandchildren and 3 great grandchildren . My brother Sylvester took care of her like a Queen for all of her life. I will never be able to call my mom again or have her yell at me why I never got married . But we all loved her and her sprit to survive and prevail . I'll miss you always mommy. @officialslystallone

A post shared by Frank Stallone (@frank.stallone) on

Таа беше една од креаторите на ТВ-шоуто „G.L.O.W., The Gorgeous Girls of Wrestling“, што се прикажуваше во 80-тите години, и отсекогаш ги обожавала фитнес и женските натпревари во сила.Сепак, нејзината најголема страст била астрологијата, па за тоа и ја напишала книгата „Ѕвездена моќ: астролошки водич за успех“, објавена во 1989. година и која дури влегла и во училишната литература.


До смртта вежбала и често објавувала видеа на својот Инстаграм во кои крева тегови, а честопати истакнувала дека се чувствува многу младо. Таа сакала да изгледа што е можно помладо, па направи многубројни пластични операции, кои и го уништија изгледот.

Таа неодамна во едно интервју признала дека е свесна колку лошо изгледа поради сите исправки што ги претрпела.
„Се чувствувам како верверица со уста полна со лешници. Јас сè уште ги користам сите можни средства за да изгледам најдобро, но ми се чини дека постигнувам спротивен ефект. Премногу пати сум бил на инјекции со филер и затоа сега изгледам како верверица“, рекла Џеки.

Таа се нарекувала Мама Рамбо, Мама Сталоне и Мама Роки и со тоа им оддала почит на акционите улоги на нејзиниот син Силвестер, кои ги обожавала.
Зад себе ги остави сопругата Стивен Маркус, синовите Силвестер и Френк Сталоне, како и многу внуци.
Џеки имашла и ќерка, актерката Тони Д’Алто, која почина во 2012. година на 48-годишна возраст, откако боледуваше од рак на дојка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави …