(Рецепт) ЗАЈАКНЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ – Напоиток кој го стимулира имунитетот кај децата и возрасните: За да се заштитите од грип и вируси ПИЈТЕ ГО ОВА СЕКОЈ ДЕН!

Зајакнете го вашето тело пред есента и инвазијата на нови вируси и грип…
Ако телото функционира непречено, имунолошкиот систем доживува помалку стрес. Можете да му обезбедите на организмот имунолошка одбрана со еден пијалок. Сето тоа се наоѓа во пијалок направен од јаболков оцет, лимон и мед. Сите компоненти на овој чудесен состав се познати по своите антимикробни дејства, како и по содржината на висок процент на витамини.
Пиењето чај од камилица со соцет о од јаболко може да помогне во нормализирање на шеќерот во крвта и одржување на енергијата. Покрај тоа, овој пијалок ќе ја намали количината на лош холестерол во организмот.


Како да подготвите пијалок за зајакнување на имунитетот со јаболков оцет?
Потребно е:
2 чаши топла вода
2 до 3 ќесички чај од камилица
30 мл јаболков оцет
30 мл исцеден сок од лимон
1 лажица органски мед.


Подготовка: Истурете врела вода над ќесичките чај од камилица и оставете да стои околу десет минути. Истурете го чајот во чајник, а потоа додадете сок од лимон, јаболков оцет и мед. Промешајте
Пијте го добиениот чај во текот на денот, а може да го оладите во фрижидер и да го пиете кога сте жедни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 2. РЕЦЕПТИ ЗА ВИКЕНД КОЛАЧИ: Минимално време во кујната за максимално уживање!

Пред нас е викенд и можноста за подготвување колачи. Ако сакате помалку да бидете во …