(ФОТО) 72. доделување по ред – Прв пат во историјата доделувањето на Еми наградите онлајн: Џенифер Анистон се појавила со ДВЕ и нема кого не го воодушевиле!

Доделувањето на наградите „Еми“ овој пат беше „онлајн“, за прв пат во историјата, а имаше 130. номинирани.
Ејми, 72-ро по ред, сите го следеа од дома, а домаќинот Џими Кимел ја водеше церемонијата во празна сала.


Многумина го забележаа изгледот на актерката Џенифер Анистон, која со години носи црно на многу настани. За првите онлајн награди „Еми“, Трејси Алис Рос избра фустан од Александар Вотие и чевли од Џими Чу. Џенифер се појави и со своите пријателки од серијата „Пријатели“, Лиза Кудроу и Кортни Кокс, што им донесе насмевка на лицата на многумина.

Младата актерка Зендеја Колман се појави во фустан и беше наградена со Еми за најдобра главна женска улога во драмската серија „Еуфорија“.

Домаќините се држеа на растојание на сцената, а зад сцената се придржуваа на заштитните мерки носејќи визири, маски и ракавици.
Регина Кинг беше наградена во категоријата најдобра женска улога во мини-серија/филм за улогата во „Чувар“. Кетрин О’Хара е најдобра актерка во категоријата комедија (серијалот „Крит на Шит“). Победниците беа пречекани со аплауз и со надеж дека Еми во 2021 година ќе биде организирана на стариот начин.

Лори Лини „Зендаја Колман“ ја зеде „Еми“ наградата за најдобра улога во драмска серија, но тоа не и го расипа расположението.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Љубовна приказна каква нема ниту на филм: Шон Конери 45. години сакаше една жена

Во свет каде што односите и браковите се’ потешко се преживуваат, парот кој остана заедно …