(ФОТО) Несудените водителки на „Еми“ позитивни на корона

Во ноќта помеѓу неделата и понеделникот се одржа престижната церемонија на доделување на наградите „Еми“, а двајцата презентери не присуствуваа на настанот поради позитивни тестови за коронавирус, пишува Daily Mail
Познатата американска водителка Џулијана Ранчиќ на социјалните мрежи откри дека целото нејзино семејство е позитивно на Ковид-19.
„Работам како презентер 20. години и никогаш не сум пропуштил никакви награди, но оваа година е поинаква“, рекла Ранчиќ. Џулијана работи за медиумската куќа Е!, која побарала сите вработени да бидат тестирани за коронавирус пред да присуствуваат на доделувањето на наградите.
Ранчиќ е благодарна што дознала дека била позитивна пред да патува и да ги изложува другите луѓе на опасностите од инфекција. Таа исто така рекла дека нејзиниот сопруг Бил и осумгодишниот син Едвард се исто така позитивни. Сепак, таа вели дека сите се чувствуваат добро.

View this post on Instagram

Hi friends 💕⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ I shared this video on E! earlier today to explain why I was going to be missing our Emmy show.⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣ As I prepared to fly to LA to host E!s Emmy coverage, I discovered that I, along with my husband Bill and our son Duke, tested positive for Covid-19. As you may know, the health of those around me is always my first priority. We are all three doing well and are isolating at home and taking very good care of one another. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ We aren’t the first to get this news and we certainly won’t be the last so please continue to follow the safety guidelines to protect yourselves and those around you the best you can. We are all in this together. ❤️⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ Thank you so much to those of you who have been wishing us well. Please know we are sending you all lots of love from the three of us. ⁣ ⁣ Take good care ❤️ G, B & D

A post shared by Giuliana Rancic (@giulianarancic) on

Вивика А. Фокс е втората несудена водителка на годинашното доделување на наградите „Еми“, која е исто така позитивна на коронавирусот.
„Страшно ми е жал што не можам да бидам со моето Е! семејство вечерва. За жал, јас сум позитивна на коронавирус, затоа сум во домашна самоизолација“, рекла Вивика. Доделувањето на крајот го воделе Нина Паркер и Бред Горески.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи радосници од Сара Мејс: „Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials? И тоа со вистинското име на мојата земја?“

„Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials ?!?   И тоа со вистинското …