(ВИДЕО) ВРЕМЕ НА КОРОНА – Џенифер Анистон го спасила доделувањето на Еми наградите: Гасела пожар во студиото

Актерката Џенифер Анистон му помагала на Џими Кимел да ги води наградите „Еми“, кои оваа година се одржаа на Интернет, за да се спречи ширењето на инфекцијата со вирусот корона. Внимавале на социјална дистанца, се’ дезинфицирале, а можеби и малку претерале.
Кетрин О’Хара, Линда Карделини, Иса Реј, Кристина Еплгејт, Трејси Елис Рос и Рејчел Броснахан беа во категоријата најдобра женска улога во хумористичната серија. Пред да го кажат името на победникот, Џенифер и Џими го дезинфицирале ковертот и го фрлиле во корпата, а потоа го запалиле.
Сè се запалило, па на Џенифер и додале апарат за гаснење пожар. Неколку пати сè гасела, а потоа Џими повторно го презеде кормилото и откри дека статуетката ја однела Кетрин О’Хара за улогата во серијата „Критскиот поток“.

„Џенифер всушност ги спаси Еми. Да не беше таа, пликото целосно ќе изгореше“, напишаа следбениците на социјалните мрежи.
Овогодинешните награди „Еми“ се преселија во виртуелниот свет поради короната и донела домашна атмосфера, нудејќи им на sвездите можност од гламурозни тоалети и смокинзи да „скокнат“ во пижами и тренерки.

View this post on Instagram

YESSS💜💜💜

A post shared by 𝕋𝕠𝕞 & ℤ𝕖𝕟𝕕𝕒𝕪𝕒 (@tomhollandsmoments) on

„Наследство“ на ХБО, сочна приказна за поделби во семејството на медиумски магнат, ја освои наградата за најдобра драмска серија а Џереми Стронг за најдобар актер, за улогата на синот. Серијата доби и награди за сценарио и режија.
Најголемото изненадување на вечерта беше доделувањето на наградата за најдобра женска улога во драмска серија на 24-годишната Зендаја, која во серијата „Еуфорија“ на ХБО играше тинејџерка која е зависник на ХБО.
„Schitt’s Creek“, неочекуван хит на малата ТВ мрежа Поп ТВ за богато семејство принудено да живее во запуштен мотел, освои најмногу награди, девет, вклучително и за најдобра комична серија и актерска награда, доделени на starsвездите Кетрин О’Хара, Јуџин Леви, Даниел Леви и Ени Марфи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Од понеделник на Сител стартува „Магазин“

ТВ Сител во вистински момент го покренува дневната емисија „Магазин“ која би требало да ни …