(ФОТО) Бившиот ас на „Партизан“ се јавил од болница:„Сакав се’ да завршам но Бог ми се обрати!“

ДЕПРЕСИЈАТА и анксиозноста се сè почеста тема во светот на спортот, а на нив свртел внимание и поранешниот фудбалер на Партизан, кој преку емотивна објава на социјалните мрежи признал дека размислува за самоубиство.
Бразилскиот 28-годишен напаѓач, Леонардо, во сезоната 2016/2017. одигра 38. натпревари за Партизан и постигна 26. гола и стана омилен кај навивачите. Минатата сезона играше за Шабаб Ал-Ахли од ОАЕ.
Тој објави фотографија од болничкиот кревет и напиша за месеците бескорисни маки и фрустрации во кои само тој и Бог знаеле колку е силна неговата болка.

View this post on Instagram

Deus venho aqui dividir um pouco da minha dor com você!! Foram quase 1 ano de sacrifício. Aonde so eu e você sabia da minha dor,, passei messes de angústia e frustração aonde só eu sabia o tamanho da gravidade!! Mais eu tentei Des do primeiro momento em tentar ajudar e pensar que nada estava acontecendo!! Mais chegou uma hora que não poderiam mais me enganar!!! Tudo que eu passei foram para ajudar as pessoas que eu mais amo!! Mais isso não foi o suficiente!!! Passei momentos de angústia e frustração tendo que lidar com muita coisa situação delicada que não preciso entrar em detalhes..nesse período que passei de angústia e frustração angústia!!juro que queria abandonar tudo!! Mais Deus falou falou comigo!! Que essa não era minha hora de parar!! Porque o verdadeiro campeão ele sempre termina por cima!! Mais aqui eu venho agradecer a uma pessoa especial para mim o nosso presidente que me ajudou do começo a fim dessa história @khalifasaeed Thank you again for everything👏🏻 hoje começa uma nova história novamente⚽️🙏🏻👏🏻 sempregosteidosmaioresdesafioqueavidacolocouwmmeucaminho👐🏻👏🏻💯 o campeão está voltando com Deus coração❤️💚 irei surpreender muita gente amém senhor

A post shared by Leonardo Souza (@leo42) on

“Само се обидував да им помогнам на оние што ги сакам, но тоа не беше доволно. Не сакам да навлегувам во детали, но се колнам дека сакав да ставам крај на сето тоа. Но, Бог ми зборуваше и ми рече дека не е време да престанам затоа што вистинските шампиони заминуваат кога се на врвот”, напишал Леонардо и особено му се заблагодари на претседателот на клубот за помошта.
“Денес започнува нова приказна. Шампионот се враќа со божја љубов. Ќе изненадам многумина”, заклучил Леонардо, чии непознати приватни проблеми му наштетија на неговото ментално здравје и го однесоа на работ, но се чини дека е решен да се бори и да продолжи со животот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пронајден исчезнатиот фудбалер: Англија жали за Џејмс Дин

Поранешниот фудбалер Џејмс Дин, чие тело беше пронајдено четири дена откако исчезна, беше „нежен џин“ …