(ВИДЕО) Ги изненадила борбата на мечки пред куќата!

Едно семејство во Калифорнија се изненадило кога откриле дека наместо провалник, на тремот на нивната куќа завршиле мечки.
„Кога ја слушнав вревата, се плашев да не се провалниците кои се обидуваат да влезат во куќата“, изјавил Педро Росас за „Метро“.
Меѓутоа, кога семејството Росас ги проверило безбедносните камери, видело нешто сосема друго – две мечки биле во „борба“ на нивниот душек. Набргу после тоа, се појавила мајката на овие две мечки, кои очигледно само си играле. Таа само поминала меѓу нејзините две младенчиња.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 23.01.2021: Чувствувате емоционална наклонетост и изразена инспирација во средбата со саканата личност…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, користете „испробан рецепт“ за емоционална интимност. Добрата волја …