Хоакин Феникс има понуда од 50. милиони долари за две последователни продолжувања на „Џокер“!

„Ворнер Брос“ му понудил на Хоакин Феникс дури 50. милиони долари да глуми во сите продолженија на филмот Jокер, со што би се заокружила планираната трилогија!


Челниците на срудиото планираат да имаат два нови филма подготвени за прикажување во 2022. и 2024. година. Оригиналниот филм заработи повеќе од милијарда долари од дистрибуција низ целиот свет, а беше снимен за релативно мал буџет.


Првично, Хоакин Феникс и режисерот Тод Филипс сметале дека е доволен само еден филм, целосно заокружена приказна, но постигнатиот успех се чини дека ги натера сите актери добро да размислуваат за идните проекти.


Нема сомнение дека фановите ќе бидат воодушевени од новите вести од Холивуд, а вие?

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) После два пропаднати брака најубавата холивудска глумица повторно се омажила

Актерката Скарлет Јохансон се омажи за актерот и комичар Колин Јоста, пренесува Си-Ен-Ен. Како што …