(ФОТО) Игор Иџе стефановски во нов предизвик на патеката Валелунга во Италија

Најдобриот македонски автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски, викендов има нов предизвик – трката на Валелунга во Италија.

Како што извести нашиот ас на вчерашниот, прв трениг, го имал петтото место.


Доколку сакате да го следите возењето на Иџе тоа можете да го сторите на Телма денес и утре

TCR Italy -VALLELUNGA (RIM) direktno na TELMADENES sabota 17:50UTRE nedela 16:35

Gepostet von Igor Idze Stefanovski am Freitag, 18. September 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Од понеделник на Сител стартува „Магазин“

ТВ Сител во вистински момент го покренува дневната емисија „Магазин“ која би требало да ни …