(ВИДЕО) НАЈСРЕЌЕН ДЕН – Видеото на момчето кое слави победа против леукемијата го расплакало светот!

После три и пол години борба со акутната лимфобластична леукемија и примање хемотерапија, тој конечно ја добил својата последна терапија и ѕвонче.

Matt rejoices during end-of-treatment clap out for leukemia

An emotional clap out brought tears to the eyes of everyone there. “Today was the happiest day of my life,” said 19-year-old Matt Driscoll. “After 3.5 years of receiving chemotherapy for Acute Lymphoblastic Leukemia, I finally got my last treatment and got to ring the bell. This could not have been done without my family, friends, and God.”On average, our Showers Family Center for Childhood Cancer and Blood Disorders cares for 8 newly diagnosed children with cancer each month. It’s moments like this that inspires us all. Best wishes to Matt for a healthy, bright future!

Gepostet von Akron Children's Hospital am Freitag, 3. Januar 2020

„Денес е најсреќниот ден во мојот живот“, рекол 19. годишниот Мет Дрикол.

Поточно, во Центарот за лекување детски карцином и нарушувања на крвта во Showers, обичај е кога пациентот ќе заврши со третманот и хемотерапијата, да заѕвони на ѕвончето, другите пациенти ќе се соберат и заедно ја слават победата.
„Ова не би се случило без моето семејство, пријатели и Бог“, рекол Мет.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи радосници од Сара Мејс: „Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials? И тоа со вистинското име на мојата земја?“

„Дали е реално дека се наоѓам на WHD specials ?!?   И тоа со вистинското …