(ФОТО) МИСТЕРИОЗНО ЖИВОТНО: Сите ја ОБЈАВУВААТ фотографијата настаната на Жабљак и се прашуваат „ШТО Е ОВА?“

Ова, во најмала рака, чудно животно е пронајдено на Жабљак.
На Фејсбук се појави фотографија за која би рекле дека има остатоци од животно за кое никој не знае точно што е. Како што е напишано, фотографијата е направена на Жабљак.
Нејзиниот скелет предизвикува сомнежи, сликата покажува дека има голема глава и две долги нозе и потсетува на протозои што ги имаме видено во нашите учебници, а кои се изумрени.


Gepostet von Podgoricki vremeplov am Mittwoch, 16. September 2020

Под сликата, коментарите се различни, а повеќето од нив велат дека станува збор за куче или волк.
Сепак, има и такви кои дадоа стручни објаснувања како што се:
„Диносаурус Дарм Тур, ова е редок вид цицач, кој живее во планините, се храни исклучиво со pitoriuss maximmissos slepos, кои веќе починале. Овој вид го имаме и во морските и во потоплите региони, тие се разликуваат по боја, овој вид е дрвенестозелен, се хранат исклучиво со pickopcenixus i guzixus на море!“, гласи еден од коментарите.
Сè е оставено на шпекулации, а дали ќе се открие што навистина има на сликата, ќе покаже времето.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …