(ФОТО) Мајката на малечката ќерка и приредувала ХОРОР: Не и давала да јаде, а ја шминкала од втората година – само за да победува на избори за МИС!

Не е тајна дека натпреварите за убавина за деца се исклучително популарни во Америка, а Еден Вуд е една од најуспешните учесници до сега. Имено, Еден победила на разни натпревари, и ја понела титулата за најубава. Иако на почетокот, можеби, нејзиниот живот изгледа совршен, Еден, всушност, имаше прилично тешко детство.

Имено, нејзината мајка Мики ја запознала со светот на конкуренцијата кога Еден имала само две години, при што инсистирала нејзината руса ќерка да биде секогаш негувана, со совршена фризура и шминка и да носи женски фустани од тул.

View this post on Instagram

Flashback to my very first time on Toddlers and Tiaras at 4

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Според странските медиуми, Мики ја принудувала својата ќерка да јаде само нискокалорична храна, а исто така ја водела и на солариум, и и давала енергетски пијалоци секој ден. Овој начин и темпо на живот не се одразувале добро на здравјето на девојчето, па затоа имала постојани главоболки и проблеми со варењето. Еден ‘ денес е модел, а има. 15 години.
Погледнете како изгледа.

View this post on Instagram

Hi :))

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

trippin’ on skies, sippin’ waterfalls @nextbigthingnyc

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕВЕРОЈАТНО дејство на јодот: Го засилува ефектот од вакцината и го јакне имунитетот

Јодот е практично незаменлив како антибактериско и антивирусно средство Заштитата што вакцината ќе ја обезбеди …