Мастерс во Рим – Вавринка понижен од 249. играч во светот

Испаднал во првото коло
Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го заврши настапот на АТП турнирот во Рим во првото коло.
Во моментов, 17-от рекет во светот беше поразен од 18-годишниот Италијанец Лоренцо Мусети, 249-ти на АТП-листата, со резултат 0:2 во сетови.
Вавринка го загуби првиот сет со неверојатни 0:6.
Вториот сет беше решен во тајбрејк, а Мусети го доби со 2:7.
Во второто коло Музети го чека дуел со Јапонецот Кеи Нишикори.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ВАКА СЕ САКА СВОЈАТА ЗЕМЈА – БРАВО ЗА ОДБОЈКАРИТЕ: Македонија се пласира на Европското во одбојка ова година, совладана силната Турција

Македонската одбојкарска репрезентација обезбеди уште едно учество на Европско првенство. По победата над Турција од …