Дневен хороскоп за среда, 16.09.2020: Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение…

Јарец
Љубов:
Прифатете ја идејата или решението на вашиот партнер. Нема потреба да се надмудрувате емотивно во „мртва трка“ во која нема победник.
Работа:
Вложувате многу труд, но некој нема почит кон вашите резултати и заслуги. Сепак, вие сте личност која нема да дозволи да ја оспорат вашата улога.
Здравје:
Важно е да чувствувате позитивна инспирација, да се опуштите.

Водолија
Љубов:
Забележувате дека вашата сакана личност нема емоционална храброст или искреност да ги искаже своите намери. Размислете за вашите недостатоци.
Работа:
Некој се обидува да ви го наметне своето решение или одредени услови. Нема причина да се вклучите во јавна дебата.
Здравје:
Ќе уживате во некоја спортска активност или релаксација.

Риби
Љубов:
Некој ненадејно ве доведува до ново и големо искушение. Препуштете се на своите чувства.
Работа:
Сè се сведува на принципот на земање и давање, така што она што ќе го добиете има висока цена или бара посветеност.
Здравје:
Пиењето течности или контактот со вода позитивно влијае на вашата ментална рамнотежа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски …