Дневен хороскоп за среда, 16.09.2020: Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение…

Терезија
Љубов:
Топлите емоции секогаш делуваат лековито, затоа вниманието насочете го на вашата сакана личност. Планирајте некоја омилена забава.
Работа:
Не вреди да се изложувате на голем умствен напор. Подобро е да го оставите ризикот на други и да избегнувате сомнителни понуди.
Здравје:
Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.

Скорпија
Љубов:
Постојат ситуации што треба да ги „заобиколите“, бидејќи емотивното ривалство неизбежно остава грди последици.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија улога или однесување на личност која ги нарушува вашите деловни и финансиски планови.
Здравје:
Премногу се грижите за секојдневните ситуации.

Стрелец
Љубов:
Подобро е да не се занесувате од големи емотивни желби или нечии ветувања. Бидете умерени во очекувањата.
Работа:
Новите случувања на деловната сцена имаат негативно влијание врз вашата концентрација, па затоа не успевате да ги завршите планираните обврски.
Здравје:
Нема причина да се преценуваат личните можности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 31.10.2020: Бикот мора да најде индиректен начин,Ракот мора да покаже добра волја, за Девиците љубовта е сеуште мистериозен код…

Овен Љубов: Треба да се придржувате до докажаните стандарди. Обрнете внимание на лицето кое одговара …