Дневен хороскоп за среда, 16.09.2020: Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение…

Рак
Љубов:
Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение. Вниманието насочете го во позитивна насока.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија критика или двосмисленост кога се договорате на избор на заедничка тема.
Здравје:
Важно е да го користите вашето време и енергија рационално.

Лав
Љубов:
Обрнете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба носи взаемно задоволство.
Работа:
Постојат различни околности кои ве успоруваат, некој не сака да ги слуша вашите идеи. Не го барајте невозможното.
Здравје:
Ќе уживате во прошетка или престој во природа..

Девица
Љубов:
Важно ви е да делувате како перфекционист, да чувате сè под строга контрола или под будното око.
Работа:
Деловно-финансиски или личен предизвик секогаш може да се претвори во успех што остава добар впечаток врз околината.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 31.10.2020: Бикот мора да најде индиректен начин,Ракот мора да покаже добра волја, за Девиците љубовта е сеуште мистериозен код…

Овен Љубов: Треба да се придржувате до докажаните стандарди. Обрнете внимание на лицето кое одговара …