Дневен хороскоп за среда, 16.09.2020: Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение…

Овен
Љубов:
Со добро расположение, проверете дали радоста на срцето или емотивната среќа ќе трае што е можно подолго.
Работа:
Вашите идеи остануваат незабележани и се проследени со голем аплауз. Вие сте во позитивен тренд и се соочувате со важни одлуки.
Здравје:
Обрни внимание на витаминската исхрана.

Бик
Љубов:
На средбата со саканата личност ве чека неразбирање или нова дискусија. Вие сте различно ориентирани.
Работа:
Треба да завршите некоја започната работа, дури и кога има различни мислења меѓу соработниците.
Здравје:
Потрудете се да ги решите вашите внатрешни конфликти.

Близнаци
Љубов:
Партнерот изгледа нестрпливо во исчекување да ги исполните ветувањата, но имате добра стратегија од која не се откажувате лесно.
Работа:
Имате големи амбиции и се наоѓате во менувачка психофизичка фаза, така што вашиот успех е релативен и може да се промени.
Здравје:
Важно е да ги користите вашата енергија и време рационално.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Дедо (85) на клавир свири познати мелодии и така им помага на заболените од рак

Во чест и сеќавање на неговата почината сопруга, тој ја иницирал оваа хуманитарна акција. Алан …