Ева кои хороскопски знаци најмногу ги привлекувате (на основа на вашиот знак)

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

НЕКОИ Хороскопски знаци природно се привлекуваат посилно од другите. Во зависност од тоа кој хороскопски знак сте, за некои луѓе сте привлечни, најмногу заради вашите карактерни црти.
Еве кои хороскопски знаци најмногу ги привлекувате во зависност од вашиот хороскопскиот знак.

Овен
Овните природно ги привлекуваат Раковите затоа што копнеат по заштита и безбедност што ги наоѓаат кај Овенот. Потоа ги привлекуваат Терезиите затоа што добро се надополнуваат и Стрелците затоа што си одговараат едни на други затоа што обајцата се огнени елементи.

Бик
Биковите природно ги привлекуваат Лавовите затоа што совршено се надополнуваат, едни бараат внимание, а други сакаат да го примаат. Потоа, Терезија затоа што, исто како нив, и Бикот ги цени убавите работи во животот, а Јарците затоа што обезбедуваат стабилност, што е многу важно за Јарците.

Близнаци
Лавовите природно гравитираат кон Близнаците затоа што обајцата сакаат драма. Близнаците се сакани и од Девиците затоа што можат добро да комуницираат со нив, а Стрелецот затоа што се авантуристи како нив.

Рак
Скорпиите копнеат по Раковите бидејќи многу лесно можат да ја „искористат“ својата емоционалност и да создадат силна врска. Потоа, тука се Јарците, чистата спротивност на Ракот, поради што тие во нив го гледаат токму она што им недостасува. Трет знак се Рибите бидејќи како воден знак имаат многу заедничко со Ракот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Баба (94) херој на интернет „сочно“ му се осветила на мажот за измамата

Супер бабата Дорис (94) е вистинска sвезда на социјалните мрежи затоа што често ги воодушевува …