(ВИДЕО) Глумец играл улога во која е повреден: Куче скитник веднаш потрчал да му помогне

За време на театарска претстава во Турција, актерот Нуман Ертугрул Узунсој играл улога во која бил повреден. Се разбира, повредата била дел од претставата.
„Ликот што го играв беше повреден и многу чувствуваше болка. Падна од коњот и дишеше тешко”, изјавил Узунсој за The Dodo.
Но, едно куче од публиката не било целосно сигурен што се случува, па тој упаднал на сцената за да испита. Кучето помислило дека човекот е во вистинска неволја. Тој решил да му помогне на Узунсој и се стиснал веднаш до него, тешејќи го. Тој убав момент бил снимен и на видео.

Еден од членовите на актерскиот ансамбл го придружувал слаткото куче надвор од сцената, каде што останал некое време. Откако се уверил дека „повредениот“ човек е во ред, тој се оддалечил.
Узунсој сака да се поврзе со кучето скитник и да му помогне да најде дом, враќајќи му ја услугата за неговата љубезност.
“Следниот ден отидов на истото место, барајќи го. Луѓето ми рекоа дека тој обично е таму. Ќе го барам додека не го најдам. Отсекогаш сум сакал животни”, рекол Узунсој.
Луѓето биле воодушевени од реакцијата на кучето скитник и се надеваат дека наскоро ќе најде дом.
„Тој навистина заслужи дом“, „Ова ме расплака“, „Кучињата се прекрасни суштества“, се само дел од коментарите на оваа приказна.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Успешна битка за живот: Со внесување на една овошка го победила ракот на тироидата!

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на …