(ФОТО) Тренд кој е забранет со закон: Секојдневно си вбризгува илегални инекции во телото за да биде што потемна

Хана Винифред Титензор (23) од Велика Британија открила дека станала опседната со солариуми и постигнување темен тен за време на тинејџерските денови. Нејзиниот тен отишол толку далеку што многумина мислат дека е црна, иако всушност е бела.

View this post on Instagram

Life’s a trip 👁

A post shared by Hannah Winifred Tittensor 👽 (@dirtyyhippie_) on

Открила дека престанала да користи козметика за самопотемнување затоа што резултатите траеле кратко. На наговор на своето момче Бен, таа решила да се сонча во солариум, но со пконстантно конзумирање на инјекции за сончање. Тие содржат меланотан – синтетички хормон кој ја менува вредноста на меланинот во кожата и со помош на солариум, кожата е драстично потемна. Нејзиниот брат ја запознал со овој производ, кој инаку е нелегален.

View this post on Instagram

Fresh 🛁🌿

A post shared by Hannah Winifred Tittensor 👽 (@dirtyyhippie_) on

Таа користи инјекции за самопотемнување со својот партнер, а Хана нема многу коментари на прашањето како се чувствува по употребата.
„Единствениот несакан ефект се јавува во првите неколку дена од неговото земање, а тоа е гадење и намален апетит“, рекла Хана.

View this post on Instagram

Pow pow mf 🔫

A post shared by Hannah Winifred Tittensor 👽 (@dirtyyhippie_) on

Низ шега, таа додала дека губењето апетит всушност може да биде добра работа.
Иако тоа што го прави е незаконско и му штети на нејзиното здравје, оваа девојка се брани со теоријата дека некои жени не можат да живеат без нега на ноктите, а таа е може без темен тен.

View this post on Instagram

🌙

A post shared by Hannah Winifred Tittensor 👽 (@dirtyyhippie_) on

Хана собра повеќе од 44.000 следбеници на социјалните мрежи, а многумина ја прогласиле за црна.
„Луѓето велат дека се обидувам да ја сменам својата раса на овој начин. Не ми е грижа. Овие луѓе навистина не ме познаваат“, рекла Хана.

„Тоа е мојата опсесија. Потребата да станувам сè поцрна. Се чувствувам многу подобро. Можеби тоа е само затоа што сум навикната премногу да се гледам себеси во огледало. Себе повеќе се сакам со овој тен“, заклучила Хана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 31.10.2020: Бикот мора да најде индиректен начин,Ракот мора да покаже добра волја, за Девиците љубовта е сеуште мистериозен код…

Овен Љубов: Треба да се придржувате до докажаните стандарди. Обрнете внимание на лицето кое одговара …