(ФОТО) Канје Вест изградил висок бел ѕид околу својот ранч

Контроверзниот рапер Канје Вест повторно ја шокирал американската јавност.

Денес се појавија Продуховениот рапер е шокиран од неговите изјави и имитации на Исус Христос како шета по вода во последните неколку недели, а сега тој одлучил да го заштити својот имот од „неверници“ и го обиколил со голем бел ѕид, пренесуваат американските медиуми.


Фотографиите направени од хеликоптерот го прикажуваат неговиот луксузен имот во ново, необична руво.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ИН МЕМОРИАМ: Почина Васил Ангов, музичар, пејач – трета жртва на ковид во Гевгелија

Почина познатиот македонски пејач и инструменталист Васил Ангов Синоќа, пред полноќ (23 октомври 2020) престана …