(ФОТО) Бебето навистина не е импресионирано со тоа што дошло на свет: Погледнете го тој израз на лицето!

Фотографијата од малата Изабела стана вирален хит. Кога ќе го видите овој израз на лицето, се прашувате што мислеше за време на раѓањето
Светот може да биде ладно и темно место и никој не изгледа како да го сфатил тоа подобро од бебето Изабел Переира де Хесус. Новороденче кое има најслатко сериозно лице. Нејзината фотографија стана вирална откако фотографот Родриго Кунстман ја сподели на Фејсбук. Малата Изабела е родена со царски рез на 13. февруари во Рио де Жaneанеиро, Бразил.

Gepostet von Rodrigo Kunstmann am Samstag, 15. Februar 2020

„Денес се родив и немам ниту облека за ова!“, напиша фотографот покрај овој смешен израз на лицето. Коментарот насмеа многумина, а фотографијата од шармантната Изабела го обиколи светот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Успешна битка за живот: Со внесување на една овошка го победила ракот на тироидата!

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на …