НИМ НЕ ИМ СЕ ЗАМЕРУВАЈТЕ: Ова се најопасните знаци на Зодијакот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Раковите се склони на насилство во моментите на целосно ментално растројство, Биковите обично работат сами и не кажуваат никому за тоа, а повеќе сакаат работни места со мала работа, но со голема заработка…
Дали некогаш сте се запрашале кои се овие најопасни хороскопски знаци и за што се способни? Не грижете се, освен што може да ви каже кои знаци се добри во љубовта и се компатибилни, исто така, хороскопот може да ви каже кои се едни од најопасните знаци и за што се подготвени.

1. Овните ги привлекуваа оружје
Доколку тие се занимаваат со криминални активности, тоа најверојатно го прават под договор, односно други им плаќаат за тоа, без разлика дали се собирачи на долгови, уценувачи или убијци.


2. Лавовите се многу импулсивни, па често избрзуваат
По Овенот, луѓето родени во знакот Лав се меѓу оние кои најчесто носат или поседуваат оружје. Ним не им се туѓи кражба или хакерство. Проблемот е во нивната импулсивност, и покрај добро смислениот план (ако се заморат од деталите), тие обично многу лошо поминуваат затоа што фактот дека се фатени целосно ги шокира, па брзо признаваат сè.

3. Близнаците се склони кон изневерување
Ако и тие се вклучени во криминал, најчесто станува збор за измама. Близнаците не шетаат заканувајќи се со пиштол, нивното оружје се лажни ветувања. Кога ќе бидат фатени, тие се обидуваат најдобро да се спасат, дури и со давање на името на помагателот. Но, дури и тогаш е можно да лажат само за да се извлечат од тоа.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Привлечноста помеѓу овие знаци е нереална: Тие остануваат заедно додека смртта не ги раздели

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …