(ВИДЕО) „Танини“ за 29. години слободна Македонија ја претставија „Заветна“

„Македонија никогаш нема да остане ниту гладна,ниту жедна затоа што нејзините чеда ја хранат и појат со македонска песна и музика и ја прават да биде бесмртна со векови и векови.
#ДУО #ТАНИНИ(ТАЛИА И НИКОЛА) во чест на 29 години Слободна Македонија ви ја претставува Македонската песна:”ЗАВЕТНА” во нивна изведба.

Локација:Национален парк Пелистер(Копанки);Национален парк Галичица;Куќата на цвеќето(Волкодери,Ресен)Македонија.
Преработка на песната Заветна(Пепи Бафтировски)
Аранжман,монтажа,кларинет:Никола Василов (jaka production)
Вокал:Талиа Василова
Благодарност до сите наши пријатели кои несебично помагаат за да Танини го релизира секој нивни проект🙏♥️🇲🇰“, велат од овој најмлад вокално – музички дует во Македонија кој летово се закити со бројни меѓународни награди!

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Боки 13 си дојде дома: Судот го испрати во домашен притвор

Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, ќе биде префрлен од притвор во истражниот затвор во …