(ВИДЕО) Австралиска будалетинка – Гол провалил во автопералница и се туширал…Но, ќе го памти ова освежување – по лошо!

„Тоа е производ кој има многу висока pH вредност и раствора нечистотија и измет од птици. Кога ќе се појави на вашата кожа, гори како пекол, како да сте намачкани со чили. Тоа момче можеби сега е во болница“, вели сопственикот на автопералницата.
„Дојдов на работа и видов воден пиштол на подот. Ништо не ми беше јасно, па отидов да ја погледнам камерата за надзор“, изјавил за News.com.au Џеф Боуен, сопственик на автопералницата во Квинсленд.
Тој ја отворил неодамна. И веќе инцидент.
Погледнете го видеото: Гол упадна во миењето на автомобили

Мајсторе, тоа не е вода…
Само што ја вклучил надзорната камера, сè му било јасно.
На видеото, гол маж го мие пријател со воден пиштол додека ги покрива стратешките места. Тие многу се забавувале па и се снимале.
Голиот веројатно сега е во болница затоа што она со што се миел не е обична вода.
Џеф го знае ова најдобро, работи со него секој ден.
„Па, тоа е производ кој има многу висока pH вредност и раствора нечистотија и измет од птици. Кога ќе се појави на вашата кожа, гори како пекол, како да сте намачкани со чили. Тоа момче сигурно се покајало, можеби е и во болница“, изјавил сопственикот.
Нема оштетување на миењето на автомобилот, но веројатно има оштетување на голата кожа.
На автопералницата, тој инцидент им послужил како одличен потег за маркетинг.
„Имавме одличен викенд за миење со новиот систем, дури имавме и човек против машината. Ви благодариме што го пробавте тоа. Се надевам дека брзо ќе закрепнете“, напишал сопственикот на Фејсбук, а одговорот на тој пост бил одличен.
Па, сега секој знае за неговата автопералница, а сиротиот човек веројатно лежи од болка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДО КОГА СО ТОЛКУ ПОЧИНАТИ: За изминатите 24. часа во Македонија се регистрирани 404. нови случаи на Ковид 19: ЖИВОТОТ ГО ИЗГУБИЛЕ се 14. лица!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани …