(ФОТО) „Облак фустаните“ се нов тренд кој баш на сите добро им стои

Широките модели на фустани со многу волумен и воланчиња, кои се изработени од прозирна памучна или ткаенина од поплин, станаа омилено парче облека на многу дами во летните месеци, но може лесно да се носат дури и кога е ладно. Овој факт е поткрепен со огромната популарност на фустанот со потпис на шведскиот моден гигант H&M, кој ова лето ја зеде титулата најпопуларен во извештајот на Lysta.

Широки фустани како овие се доволни да го изнесат целиот аутфит – само треба дополнително да ги стилизирате со додатоци. Благодарение на нивниот крој, тие ласкаат и одговараат на сите видови женско тело, а ракавите и шевовите околу струкот обезбедуваат убава и модерна силуета.

View this post on Instagram

Off to the pub.

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

View this post on Instagram

Catching rays indoors.

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Повеќе нема да знаете за несоница: Со оваа воена техника ќе заспиете за 2. минути!

Кога ќе ја совладате оваа техника, ќе можете да дремнете насекаде, а тоа ќе го …