(ФОТО) „Облак фустаните“ се нов тренд кој баш на сите добро им стои

Новиот тренд во кројот на фустаните е совршен за есенската сезона – а добро им одговара и на жените со сите форми на телото.
Удобноста е една од најважните предмети што добрата гардероба треба да ја исполни – а парче кое е шик, лежерно и практично за есен е токму таканаречениот „облак фустан“.
Наутро најлесно е да облечете фустан и да започнете да ги извршувате секојдневните обврски, а ако барате нов интересен крој за вашата есенска гардероба, овој тренди фустан е одлична идеја.
„Облак фустаните“ се опуштени силуети – тие се намерно преголеми, со ракави со „пуф“ крој, така што во целина навистина малку потсетуваат на облак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Успешна битка за живот: Со внесување на една овошка го победила ракот на тироидата!

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на …