(ФОТО) Мајка и три деца со денови спијат на подот на аеродромот: Исфрлени од авионот поради ново правило на владата!

Авионите кои пристигнуваат на аеродромот во Сиднеј се ограничени на 30. патници, а многу економски патници се жалат дека биле исфрлени во последен момент поради луѓето што купувале билети за бизнис класа.
Мајка од Австралија и нејзините три деца веќе шест дена спијат на подот на аеродромот Хитроу во Лондон, каде се заглавени поради ограничувања поради вирусот корона и новите ограничувања на патувањето.


Шири Ричардсон од Перт во саботата на Фејсбук објави фотографии од своите три деца, меѓу кои и едно бебе, и на нив се гледа како спијат на подот, користејќи зимски палта за да се стоплат.
„Бездомник на Хитроу со три деца. Тука сме веќе три дена и гледам како луѓето плаќаат за билети за бизнис класа пред мене! 14, 11 и едногодишно дете, не е во ред“, напишала мајка ми во описот на фотографиите, пренесува Daily Mail.
Ричардсон рекла дека го резервирала летот пред австралиската влада да воведе ограничувања за меѓународните пристигнувања на влезните летови кон земјата.


Авионите кои пристигнуваат на аеродромот во Сиднеј се ограничени на 30. патници поради новото правило, а многу економски патници се жалат дека биле исфрлени во последен момент поради луѓе кои купуваат билети за бизнис класа.
Ново ограничување на патувањето воведе австралиската влада поради 14-дневната политика за карантин во хотелите на секој патник што ќе се врати во земјата.


Доколку биле дозволени повеќе од 30. патници во авионот, тоа би можело да го загрози комплицираниот систем.
Воздухопловната индустрија претходно соопштила дека до 100.000 Австралијци можат да останат заробени низ целиот свет поради новото ограничување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …