(ФОТО) Жена се пошегувала со својот сопруг и станала хит, сега и се јавуваат од цел свет

ШАРЕА ОВЕРМАН и нејзиниот сопруг Нејт се родители на три момчиња и како и многу други родители – тие постојано се уморни.
Кога петчленото семејство се упатило преку Индијана да ги посети роднините, Шареа не се изненадила кога го видела нејзиниот сопруг како лежи лежерно на седиштето. Не дремел, но така изгледало.
По некое време, таа го погледнала својот сопруг и го фотографирала.
„Човеку, тој навистина изгледа како да се онесвестил на возачкото место“, помисли таа. Шареа, кој работи скратено работно време како фотограф, тогаш одлучила да се забавува.

This is the best post I’ve seen in a group in a long time! His wife asked if everyone could photoshop things in the window that her husband “missed while he was sleeping” 🤣

Gepostet von Trisha Keel am Samstag, 29. August 2020

“Јас сум дел од група неверојатно талентирани фотографи на Фејсбук. Затоа, решив да објавам фотографија таму и ги замолив луѓето да монтираат забавни позадини на неа. За да изгледа како да спие додека сите овие луди работи се случуваат околу него”.

Како што пристигнувале реакциите, Шареа не можела да не се смее и морала да му каже на сопругот што сторила.
“За него беше смешно. Одлично се забавувавме на остатокот на возењето, и тоа е тоа”, рекла таа.

По неколку дена, нивните фотографии станаа вирални. „Почнав да добивам пораки од луѓе од Јужна Африка, Австралија, Нов Зеланд … кои ми испратија фотошопирани фотографии од мојот сопруг“, открива таа.


„Има луѓе кои се скршија и ни раскажаа колку им беше тешка оваа година и дека ова е прв пат да можат навистина добро да се насмеат“, изјавила Оверман за Си-Ен-Ен. “Беше толку понизно затоа што она што го започна како нешто толку глупаво се претвори во сето ова. Ние ги насмеавме луѓето што дури и не ги знаеме”.

Gepostet von Trisha Keel am Samstag, 29. August 2020

Скоро три недели и 300.000 споделувања на Фејсбук подоцна, луѓето сè уште ја лајкуваат и ја коментираат објавата, а Шареа сè уште ги објавува своите фотошопирани слики.

Gepostet von Trisha Keel am Samstag, 29. August 2020

“Ова обедини толку многу луѓе од целиот свет. Премногу лудо”, заклучила Шареа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Намирници кои ги штитат белите дробови: Богата е со витамини А, Е и Д

Здравјето на белите дробови никогаш не било поважно отколку во пандемијата на коронавирус. Овој витален …