(ФОТО) ДА, МОЖНО Е! Неверојатна природа; Овие фотки покажуваат колку е навистина моќна!

Овие неколку примери покажуваат како природата, за да преживее, може да направи работи за кои не би верувале дека се можни, од сончоглед кој цвета на сред тротоар до дрво кое расте на врата…
Се проценува дека планетата Земја е стара околу 4,5 милијарди години. Од почетокот, природата страдаше од метеори, ледено доба, бесни вулкански ерупции и сè уште е тука, сè уште е добро.
Бидејќи го знаеме ова, природата никогаш не престанува да нè восхитува и повремено нè интригира.
Овие неколку примери покажуваат како природата, за да преживее, може да направи работи за кои не би верувале дека се можни.
1. Овој ‘бунтовен’ сончоглед одлучил да цвета на средина на тротоарот


2. Од мртва гранка природата оживеала три гранки


3. Ако некој фрли паричка на овој бунар и сака дрво, имаме одлични вести


4. Веќе слушнавме за еколошки возила, но ова отиде предалеку

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПОДАТОЦИ НА СЗО: Рекордни 505 000 нови случаи ширум светот за само 24 часа – најмногу од почетокот на пандемијата!

Повеќе од 505.000 нови случаи на коронавирус се регистрирани во СВЕТОТ во петокот, што е …