Кое е вашето „тајно оружје“: Потценети особини на хороскопските знаци

Стрелец
Стрелците се многу искрени, но понекогаш сонувачката, имагинативна страна на овој знак ги тера да претеруваат во приказната малку повеќе од потребното.

Јарец
Јарците се работохоличари и практични, но исто така се и многу духовити. Тие секогаш прават саркастични шеги што ги насмеваат вашите пријатели.

Водолија
Водолијата е единствена и може да биде непредвидлива. Се верува дека Водолијата не се грижи многу за другите луѓе, но тоа не е сосема точно. Кога се грижат за некого, Водолијата може да биде многу внимателна и грижлива.

Риби
Мечтаетелските Риби многу добро ги разбираат луѓето и ситуациите и можат да бидат многу аналитични кога е потребно. Анализата им помага да донесуваат правилни одлуки во животот.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. …