Кое е вашето „тајно оружје“: Потценети особини на хороскопските знаци

Лав
Една работа честопати се губи од вид кога станува збор за Лавовите – тие се многу дарежливи. Тие имаат доминантно присуство, поради што луѓето најчесто им забележуваат, но не треба да се запостави дека можат да бидат дарежливи.

Девица
Само затоа што Девиците изгледаат смирено, не значи дека никогаш не се лутат. Ако планираат, тие се подготвени да се борат до крај за она што им е важно, по секоја цена.

Терезија
Исто како Близнаците, се верува дека Терезиите се неодлучни, но она што луѓето не го сфаќаат е дека тие се секогаш оние кои „ги поврзуваат некомпатибилните“ и ги прават работите да функционираат. На крајот на краиштата, овој воздушен знак е посветен на мирот и хармонијата.

Скорпија
Срамежливоста на Скорпија може да ги натера другите да мислат дека се груби. Сепак, откако ќе ги сретнете, ќе сфатите дека можат да бидат многу лојални.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Пар „остарел“ 70. години за само 5. минути

Ова е секако еден од најтрогателните клипови што се појавил во последно време и многу …