(ВИДЕО) Во полна брзина на велосипед удрил жена: Го пресретнале бесни пожарникари!

Нечуена ароганција на човек на улица…
Шокантно видео ни доаѓа од САД од надзорна камера во предградие на Њујорк.
На видеото се гледа маж во портокалова маица како вози велосипед, а потоа одеднаш оди на жена во син фустан и ја удира во вратот со сета своја моќ.

Бидејќи немало никој околу нив, насилникот помислил дека избегал, но сде излажал.
Ударот на жената и бил зададен точно пред противпожарната станица, каде седеле неколку помлади и лути пожарникари.
Тие излетале од станицата како од катапулт и го стасале човекот на велосипед, принудувајќи го да се симне од возилото и да го чека пристигнувањето на полицијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: „Шверц“ возење на камион ќе го чинел живот…

Човекот си го довел животот во опасност избирајќи да се вози фатен за камион… На …